Zakładanie ogrodów

Moje  starania zmierzają do tego aby każdy z naszych ogrodów był w dużej mierze współtworzony przez właściciela ogrodu. To wymaga czasu ale gwarantuje zadowolenie z późniejszych efektów. . My uczestniczymy w narodzinach tego co będzie zmieniało się w czasie zgodnie z upływającymi porami roku i latami. Ogród jest inwestycją i podróżą w przyszłość, podróżą w czasie. Poniżej przedstawiamy tylko kilka elementów, takich jak trawniki, rabaty, oczka wodne, źródełka które może znaleść się w Twoim ogrodzie. Zobaczycie tu równierz spoglądanie w przeszłość. Czyli dostosowanie ogrodu do otoczenia oraz rekultywację terenu.

Ogród górski w Rycerce Górnej. Jednym z elementów był trawnik z rolki. Odmiany drzew i krzewów dobraliśmy tak, aby jak najbardziej wtapiały się w piękne górskie otoczenie. Część drzew i krzewów była pokaźnych rozmiarów – np. jarzębina o różowych kwiatach rosnąca przy podjeździe.

Po kilku latach, gdy drzewa urosną efekt zazwyczaj przerasta nasze oczekiwania. Drzewa ukazują szybki upływ czasu.

Dzięki drzewom iglastym ogród jest ciekawy jesienią.

OGRÓD W CIĘCINIE

Niezwykle przyjemna realizacja upiększenia oczka wodnego. Projekt zakładał wykonanie obrzeży z łupków, oraz wysypanie żwirem wokół oczka wodnego. Rośliny zostały dobrane tak, aby zdobiły w niezwykle słonecznym i wilgotnym stanowisku.

Na słonecznych stanowiskach świetnie zdają egzamin sukulenty-rojniki i rozchodniki.

Kompozycję rozjaśniły różnobarwne żwiry oraz jasnozielone tawułki oraz ciemnozielone zioła.

Zwykły i niepozorny ogrodowy zakątek nabrał nowego blasku.

Wkrótce przedstawimy tu więcej naszych realizacji.

Rewitalizacja Ogrodu w Rajczy-Nickulinie

Nasze zadanie polegało na usunięciu szkód wywołanych przez niepozorny górski potok. Przygotowanie gleby pod trawnik polegało na wielokrotnym przekopaniu glebogryzarką oraz nawiezieniu humusu (czyli wierzchniej warstwy gleby) Miejsca pod drzewami i krzewami zostały ściółkowane agrowłókniną i korą sosnową.

Skarpę chroniącą ogród przed kolejnym wylaniem obsadziliśmy(w celu uniknięcia erozji) tawułkami, kosodrzewiną, irgą i jałowcami, tojeścią…

Projekt i Realizacja ogrodu wokół domu rekreacyjnego.

Jednym z ważniejszych elementów projektu było wybudowanie murów oporowych oraz dobranie zieleni tak aby poradziła sobie w trudnych górskich warunkach.

Jablonkuw (Nawsi-Czechy)

Ogród w Lipowej po kilku latach.

Po kilku latach mieliśmy okazję przycinać kosodrzewinę posadzoną w celu umocnienia skarpy przy tarasie. Krzewy te miały również za zadanie osłonić taras. Taras stał się kameralnym miejscem osłoniętym od wiatru.

Ogród w Nickulinie (koło Rajczy)

Projekt (wizja) ogrodu była ukierunkowana na to aby rośliny przetrwały trudne górskie zimy. Dobrze radzą sobie tu takie drzewa – świerk kłujący, klon palmowy, tawułki, pięciorniki krzewiaste, wierzba hakuronisziki. Obsadzenia zostały wykonane na brzegach aby ułatwić koszenie. Mieszanki traw Barenbug jak zwykle zdały egzamin

Renowacja oczka wodnego w Milówce
strumyk
strumyk

Po kilku latach nadchodzi czas w którym ogród należy poddać renowacji. Z pasją zabraliśmy się za renowację oczka wodnego. Dobraliśmy odpowiedni profesjonalny zestaw filtrujący firmy Oase .  Połączenie bardzo oszczędnej pompy filtracyjnej Aquamax  oraz filtra ciśnieniowego Filtoclear wraz z zintegrowaną lampą UVC, otrzymujemy zestaw który gwarantuje czystą wodę w oczkach wodnych. Zastosowaliśmy startery biologiczne do filtrów ciśnieniowych dzięki którym równowaga biologiczna w oczku wodnym została szybko osiągnięta.

Świetnie czują się tu rośliny wodne i ogrodowe. Oczko wodne jest oazą nad którą znajdziesz spokój nawet w najcieplejsze dni.

Czysta woda to gwarancja dobrego efektu oraz zdrowych roślin…

Ogród w Szczyrku

ogród w szczyrku
ogród w Szczyrku

Aranżacja ogrodu. Wykonaliśmy rekultywację terenu po budowie (sprzątanie, nawiezienie humusu, niwelacja terenu) wykonaliśmy klomb składający się z różnobarwnych wrzosów i wrzośców. Założyliśmy trawnik z darni rolowanej. Wykonaliśmy również podświetlenie domu oraz zieleni. Udało nam się uratować i zaaranżować w całość kilka świerków które rosły już na działce. Wszystko po to aby zadowolić najbardziej wymagających inwestorów!

forester.info_.pl_.jpgforester.info_.pl_.jpgforester.info_.pl_.jpg