róże angielskie, usługi ogrodnicze Milówka
Ogrody

Róże Angielskie wstęp

Ogrodnikiem który stworzył Róże Angielskie był David Charles Henshaw Austin. Ten niesamowity ogrodnik już od wczesnej młodości interesował się uprawą roślin. Krzyżując nowoczesne odmiany z z różami wielkokwiatowymi i wielokwiatowymi otrzymał róże łączące kształt i zapach kwiatów starych róż z różnorodnością kolorów i długim okresem kwitnienia charakterystycznymi dla róż nowoczesnych. Pierwsza odmiana ‘Constance Spry’ synonim ‘Ausfirst’, wprowadził na rynek w 1961. Stworzył ponad 240 nowych odmian róż. Był także autorem kilku książek o różach i tomika poezji The Breathing Earth, wydanego w 2014. W 2007. Róża angielska powtarza kwitnienie; kwiaty pojawiają się od czerwca do jesieni. Dostępne są odmiany rabatowe, parkowe i pnące.

Gleba do uprawy róż nie może być zbyt ciężka i podmokła lub też zbyt piaszczysta. Róże nie lubią też długo stojącej wody. Optymalny współczynnik kwasowości gleby wynosi 6-6,5 pH.
Glebę pod róże należy odpowiednio przygotować, szczególnie jeśli w ogrodzie dominuje ciężka glina albo suche piaski. . Jeśli gleba nie została przygotowana jesienią, to wiosną około 2 tygodnie przed posadzeniem krzewów, przekopujemy ziemię i nawozimy ją kompostem. Można też skorzystać ze specjalnej ziemi ogrodniczej do róż (do kupienia w sklepach ogrodniczych).

róże
róże w ogrodzie

Podobał ci się wpis postaw kawę